Co możemy zrobić aby przeciwdziałać mowie nienawiści?

 • Baza wiedzy

  03-09-22

  Nie da się ukryć, że obecnie żyjemy w mocno kontrowersyjnych czasach. Często można bowiem odnieść wrażenie, że nasze społeczeństwo całkowicie zapomniało o jakichkolwiek zasadach moralnych i skupiło się wyłącznie na sobie. Efektem jest propagowanie i szerzenie się mowy nienawiści, która jest problemem każdego z nas. Wobec tego jak przeciwdziałać mowie nienawiści?

  Nie pozwól by mowa nienawiści kontrolowała Twoje życie

  Jeśli zastanawiasz się, jak przeciwdziałać mowie nienawiści, to na samym początku nie pozwól, by zaczęła ona kontrolować Twoje życie. Mowa nienawiści ma po prostu sprawić nam ból i sprawić, że utracimy wiarę w siebie i we własne możliwości. Nie dajmy się więc jej opanować i starajmy się mimo wszystko dążyć do celu.

  Nie daj się zwieść mowie nienawiści

  Mowa nienawiści może dotykać nas każdego dnia. Jednocześnie my sami musimy umieć zapanować nad tym co słyszymy i wartościować informacje, które do nas docierają. Jeśli tylko poprawnie zrozumiemy czym jest mowa nienawiści, szybko ją rozpoznamy, a następnie powinniśmy przyjąć bierną postawę.

  mowa nienawisci
Jak przeciwdziałać mowie nienawiści?

Mowa nienawiści a dzieci – jak rozmawiać z dziećmi o tym problemie?

Mowa nienawiści to wyjątkowo popularny problem wśród dzieci i młodzieży. Nie da się ukryć, że najlepszym dowodem na to są szkolne korytarze. Najlepiej więc od najmłodszych lat rozmawiać z dzieckiem o tym problemie i przygotowywać je na każdy, możliwy scenariusza. Ważne jest praktyczne podejście i umiejętność zbudowania w dziecku wiary w siebie.

Jak przeciwdziałać mowie nienawiści? Dlaczego to ważne? 

Jak przeciwdziałać mowie nienawiści? Otóż najlepiej będzie szerzyć o niej wiedzę, a także szerzyć wiedzę odnośnie tego, dlaczego z takim problemem się stykamy. Warto również pamiętać, że na mowę nienawiści najlepsza odpowiedzią jest dobroć i cierpliwość.

Mowa nienawiści to problem który dotyka nas wszystkich

Z mową nienawiści spotkał się już każdy z nas, choć jeden raz w życiu. Z tego powodu tak ważne jest to, by umieć sobie z tym radzić, a także nieść pomoc tym, którzy potrzebują jej najbardziej.


Autor: Julita Jabłońska

Komentuj artykuł